Kristallide puhastamine

Kristallid neelavad ja hoiavad endas energiaid, millega nad kokku puutuvad, seetõttu tuleb neid regulaarselt puhastada. Mina kuulan oma sisetunnet ja näen kristalli välimusest kui ta vajab puhastamist. Arukas on aga kristalli puhastada alati peale tema kasutamist, eriti siis kui me teeme temaga väga intensiivselt tööd. Mulle meeldib kristallidega tegeleda vahetult enne uinumist ning lasen neil endaga toimetada une ajal. Mina armastan kristallidega magada. Magades oleme lõdvestunud ja rahulikud ning seetõttu ka kõige vastuvõtlikumad kristalli energiatele. Saame nendega segamatult koos olla. Hommikul pesen oma kristalli voolava vee all ära ning asetan päevaks aknalauale ametüstist kobarale laadima, et õhtul teda jälle kaissu võtta. Mina pesen kõiki kristalle voolava vee all, olenemata nende struktuurist. Kuid tean, et paljud ei julge nn märgpesu oma kristallidele teha ning seetõttu saab teha neile ka kuivpesu, mis sobib hästi hapratele ja pehmetele kristallidele nagu seda on näiteks Seleniit. Kuivpesu saab teha pruuni riisi, Kuu ja Päikesega.

Jooksev vesi
Üks hea ja lihtne moodus kristallide puhastamiseks on jooksev vesi. Vesi puhastab hästi nii meid kui ka kristalle kõigest negatiivsest. Hoia oma kristalle jooksva vee all. Selleks võib olla kraanivesi, vihmavesi, looduslik veekogu (ideaalne on jooksev allikas). Kui asetate oma kristallid ojja, jõkke või merre, siis on hea panna pisikesed kristallid riidest koti sisse, et vesi neid minema ei uhuks. Samuti võid kristallid asetada veega täidetud kaussi, kuhu on lisatud meresoola või kivisoola (Haliit). Mõned kristallid ei talu soolast vett nagu Seleniit, seega on vaja soolaga puhastamisel arvestada kristalli struktuuriga. Kui kristallid on pestud, siis kuivata nad ära ning aseta Päikese kätte laadima. Mina panen nad aknalauale kristallkobarale.

Emakene Maa
Aeg ajalt on hea oma kristalle viia maa peale. Meie Emake Maa puhastab ning laeb neid. Mina kasutangi kristallide puhastamise ja laadimise puhul Emakese Maa abi. Ükski puhastusmeetod ei pane kristalli nii särama ega anna talle sellist väge nagu seda teeb Emake Maa. Laotan oma kristallid kodu juures kasvava sireli põõsa alla, kus nad jäävad keskpäevase päikese eest ka kenasti varju. Hoian neid vähemalt seal ööpäeva, vahest ka rohkem. Kuulan selles osas oma sisetunnet. Kui sul puudub aga selline võimalus, siis võta kristallid kaasa kui lähed loodusesse jalutuskäiku tegema. Leia neile sobiv koht ning pane nad sinna hoiule seniks kui oma jalutuskäiku teed.

Riis ja sool
Pruun riis ja sool (Haliit) puhastavad samuti kristalle negatiivsest energiast. Täida anuma põhi pruuni riisi või soolaga ning aseta kristallid ööpäevaks sinna peale. Pärast viska riis ning sool minema. Kui aga kasutad Haliiti, siis lase korraks soola tükid jooksva vee alt läbi ning aseta kuivama. Kristallid aga pane aknalauale laadima.

Suitsutamine
Salvei, kadakas ja lehis on head suitsutamiseks ning eemaldavad kiiresti negatiivset energiat. Süüta salvei või kadaka oks põlema, nii et hakkab suitsu tulema. Väiksed kristallid võta enda kätte ning vii läbi suitsu, suuremate kristallide puhul käi oksaga üle ja ümber nende ning ära unusta ka ennast suitsutada. Lehise kuivad okkad võid kuuma pliidi raua või keraamilise pliidi augule panna. Okkad hakkavad seal särisema ning tekib suits, millest võid kristalle läbi tõmmata. Suitsutamist vii läbi heas tundes ning õrnade, sujuvate liigutustega.

Valgus
Hoia kristalli enda käes ning visualiseeri eredat valgusekiirt laskumas kristallile, võttes endasse kõik negatiivse, muutes selle taas puhtaks energiaks. Kui valguse visualiseerimine on sinu jaoks raske, siis kasuta selleks küünlaleeki. Valgus tuleb ka Päikeselt ja Kuult ning kristallid armastavad neid väga. Seega võid neid aegajalt panna Päikese ja Kuu valguse kätte puhastuma ja väestuma. Kõik valged ja läbipaistvad kristallid armastavad väga Kuu valgust ning päikese värvi kristallid Päikest.

Heli
Kristallhelikausside ning gongide helid on väga puhta vibratsiooniga, mistõttu on nad imelised kristallide puhastajad ja väestajad. Kristallhelikaussidesse või nende ümbrusesse võib asetada mängimise ajal kristallid, keda soovime puhastada. Gongiga saab aga üle kristallide liikuda või kui gong on statiivi peal, siis võib kristallid ka gongi alla paigutada. Kui sa oled vilunud mängija, siis kuuled juba helist ära, kui kristall on puhas.

Karneool, kristallgeoodid ja -kobarad
Suur tükk karneooli, tsitriini geood või kvartsi kobar puhastavad ja laevad kiiresti kristalle. Aseta oma kristallid nende peale puhastamiseks, kuid pea meeles, et karneool ja kvarts vajavad ka ise aegajalt puhastamist. Tsitriin on küll isepuhastuja, kuid ka teda on hea aegajalt puhastada. Kuula oma sisetunnet.

Kui su kristall on puhastatud ja laetud, siis on ta valmis tööks sinuga. Räägi oma kristallile, millist abi sa temalt vajad ning palu seda teha armastusest nii sinu kui ka kõikide teiste kõige kõrgemaks hüvanguks.

Armastust


Kätrin