Tervendavad kristalliveedKristallivee valmistamine

Kristallivee valmistamiseks läheb meil vaja klaaskannu, allikavett ja soovitud kristalle. Kristalli asetame klaaskannu põhja ning täidame kannu veega. Kristalle võib olla ka mitu, täpselt nii palju kui meie seda soovime. Klaaskann aseta aknalauale ööpäevaks, siis saavad kristallid nii päikese kui ka kuu valgust. Kristallivee tegemiseks kasuta alati puhastatud kristalle. Kristallivett saab teha ka kaudsel meetodil, siis ei aseta me kristalle vette, vaid klaaskannu ümber. Kaudset meedotit kasutatakse kristallide puhul, mis sisaldavad metalle (malahhiit) või on rabedad (seleniit) ja nendelt eraldub vette pisikesi tükikesi. Kristallivesi säilib nädal aega, kuid kindlasti jood Sa selle ennem ära.
 
Kristallivett võime kasutada söögitegemisel, lillede kastmisel, näoveena, köharohuna. Ühesõnaga kõikjal, kus tegu veega. Lase aga oma mõtetel lennata.
 
Kristalliessentsi valmistamine
 
Kristalliessentsi valmistatakse samamoodi nagu vettki, kuid vett läheb meil vähem ning kasutame klaaskaussi. Valmis essentsi on hea hoida tumedas pudelis ning pimedas ja jahedas. Klaaskaussi asetame soovitud kristalli või kristallid ning valame sinna peale allikavee. Eelnevalt saame ka paraja veekoguse valmis mõõta. Selleks kasutame pudelit, kus hakkame essentsi hoidma. Vett valamegi kaussi pool pudelist. Kausi asetame ööpäevaks aknalauale. Kui kristallivesi on valmis, siis eemaldame sealt kristallid ning valame vee pudelisse, kuhu lisame teise poole kogusest viina või õunaäädikat ja ongi meil emaessents valmis.
 
Essentsi võime lisada oma vanniveele, tšakra punktidele või dosaatorpudeli abil pihustada teda ruumidesse.
 
Kristallide valimine
 
Tuntumad Kristallid, keda kasutatakse vee tegemisel on mäekristall, roosa kvarts ja ametüst. Mina aga räägin veel sellistest kristallidest nagu jaad, roheline aventuriin, amasoniit, tsitriin, ametriin ja roheline ametüst.
 
Mäekristall on meistertervendaja ning teda võib kasutada iga haigusseisundi puhul. Ta puhastab ja võimendab elundeid ja peenkehi ning tegutseb kui hinge sügav puhastaja.
 
Roosa kvarts leevendab emotsionaalseid probleeme, suurendab armastust ja kaastunnet meis. Ta on kõige tähtsam südame kristall, kes õpetab meile armastuse tõelist olemust. Roosa kvarts tugevdab südant ja vereringet, kõrvaldab mürgid kehavedelikest, tervendab neere ja neerupealseid, leevendab peapööritust.
 
Ametüst vähendab mentaalset stressi. Ametüst ergutab hormoonide tootmist ja ainevahetust. Ta tugevdab eritusorganeid ning immuunsüsteemi. Ametüst on suurepärane verepuhastaja ning leevendab peavalu ja vabastab pingest. Kivi vähendab siniseid plekke, vigastusi ja turseid. Ta tervendab kopsu- ja hingamisteede haiguseid, nahka, rakuhälbeid ja seedekulgla haigusi. Ametüst on kasulik soolestikule, sest reguleerib sealset floorat, eemaldab parasiite ja soodustab vee taasimendumist. Kivi ravitseb unetust ja toob rahuliku une.
 
Jaad puhastab hästi vett, teda kasutatakse ka akvaariumites. Hoiab ära nn veeõitsemise. Kodus võib soovi korral jaadi asetada veefiltrisse. Jaad on suurepärane neeru kristall, ta ravib neere ja neerupealseid. Kõrvaldab mürke, soodustab viljakust, tasakaalustab vedelikke keha sees.
 
Roheline avenuriin on samuti hea südamele, rahustades ja lõdvestades meie südant. Aventuriin on hea harknäärmele, sidekoele ja närvisüsteemile. Tasakaalustab vererõhuku, stimuleerib ainevahetust, alandab kolesterooli ja hoiab ära ateroskleroosi ning südameatakke. Leevendab kogelemist ja tõsiseid neuroose.
 
Amasoniit ravitseb nii südame- kui ka kurgutšakrat ja avab need, et suurendada armastavat suhtlemist. Ta hajutab negtiivset energiat ja ummistusi närvisüsteemis. Avab kolmanda silma. Leevendab lihasspasme. Kasulik kivi osteoporoosi, hammaste lagunemise, kaltsiumipuuduse ja kaltsiumi ladestumise puhul. Tasakaalustab ainevahetushäireid.
 
Tsitriin toob meile mõtteselgust ning energiat kehasse. Tsitriin on suurepärane abiline kroonilise väsimuse puhul ja pöörab süveneva haiguse paremuse poole. Ta leevendab kõhukinnisust ja kõrvaldab tselluliidi. Aitab kaalu langetada. Pane oma joogipudelisse tükike tsitriini ja naudi tervislikku kaalukaotust
 
Ametriin koosneb kahest kristallist ametüstist ja tsitriinist. Suurepärase verepuhastajana ja energiaandjana taastab füüsilise keha ja tugevdab immuunsüsteemi, stabiliseerib DNAd ning aitab kehal hapnikku omastada. Ametriin ravib kroonilist väsimust, kõrvetisi, depressiooni, maohäireid ja –haavandeid, külmetust ning köha. Mina olen köha puhul abi saanud ametriiniveest. Panen tükikese ametriini joogipudelisse ning joon seda kristallivett köha perioodil.
 
Roheline ametüst ravib nahamarrastusi ja -põletusi. Kivi mõjub nahale hästi, leevendades aknet, allergiat, löövet jms. Temast on kasu buliimia, anoreksia ja kaalukaotuse puhul. Kivi tugevdab immuunsüsteemi ning aitab viljatuse korral.
 
Kristallinäovesi
 
Kristallinäovett teeme samamoodi nagu kristallivettki. Võtame kausi, kuhu sisse asetame sobivad kristallid ja allikavee ning paneme ööpäevaks aknalauale. Kui vesi valmis, eemaldame kristallid ning valame vee läbipaistmatusse klaaspudelisse või purki. Hea on väiksem pudel või purk, kuna see saab rutem otsa ning saab teha uue värskema vee kiiremini peale.
 
Nahakristallid
 
Nahale head kristallid on ahhaat, ametüst, aventuriin, roosa kvarts. Naha häirete puhul kaltsiit, roheline aventuriin, roosa kvarts, ahhaat, krüsopraas, fluoriit, lumiobsidiaan ja pärl. Nahavähi puhul smaragd ning igasuguste seente jne haigust korral on hea sammalahhaat.
 
Organismi puhastavad kristallid
 
Organismi puhastavad kristallid on ametüst ja rubiin. Kasuta neid kui soovid kiiresti ja tõhusalt puhastada mürkidest kogu oma keha. Tee endale nendest kristallidest kristallivesi, kasutades neid kõiki, tehes kokteili või ainult ühte ning kanna neid puhastuse ajal endaga kaasas. Hea on selleks kasutada joogiveepudelit. Samuti ära unusta sel perioodil enda keha eest hoolitseda, toida teda puhta värske toiduga ning luba oma kehal piisavalt puhata.


Armastust

Kätrin